PORADNIK FINANSOWY

www.finanse.naszastrona.pl

Którą kartę wybrać?

Do wypłaty pieniędzy (np. z bankomatów) korzystaj z karty debetowej natomiast do płatności bezgotówkowych wykorzystuj kartę kredytową (wypłata gotówki przy pomocy karty kredytowej prawie zawsze wiąże się z dodatkowymi opłatami).

W przypadku płatności internetowych pomyśl o karcie wirtualnej. Zapewni ona największe bezpieczeństwo Twoich środków gdyż środki są pobierane z zasilanego przez Ciebie subkonta. Tak naprawdę karta wirtualna to tylko rachunek bankowy i odpowiednie kody do płątności, więc na dobrą sprawę fizycznie karty w ogólne nie musisz posiadać. Należy jedak pamiętać, że nie wszędzie możesz posłużyć się kartą wirtualną i wówczas do płatności w Internecie pozostanie Ci wypukła karta kredytowa.

Jeśli sklep w którym dokonujesz często zakupów ofertuje karty to rozważ ich nabycie. Wiele banków oferuje karty parnerskie którymi możesz płacić z określonymi wcześniej rabatami. Kartą taką nie płacisz wyłącznie w wybranym punkcie tylko możesz ją wykorzystywać jak pełnosprawną kartę debetową lub kredytową.

Poradnik Finansowy © Płonka Krzysztof